Zawroty głowy, brak koncentracji i senność. Czy to mogą być objawy choroby?

Ważę 44 kg przy wzroście 164 cm. Nie odchudzam się, jestem strasznym łakomczuchem, jednak nie tyję. O posiłkach tak właściwie przypominają mi rodzice (co mnie niezwykle irytuje). Mimo że nigdy nie liczę spożywanych kalorii, to panicznie się boję tego, że kiedykolwiek moja waga mogłaby wzrosnąć do 50 kg (prawie codziennie się ważę). Czasem zdarzają mi się zawroty głowy, jestem senna i nie potrafię się na niczym skoncentrować, co mnie bardzo martwi, ponieważ w tym roku piszę maturę. Czy to mogą być początki anoreksji? Muszę dodać, że przy każdej możliwości spoglądam w lustro, by upewnić się, że jestem chuda.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
jednym z objawów anoreksji jest BMI poniżej 17,5 kg/m2 - Twój BMI ma wartość 16,4 kg/m2.
Lęk przed przytyciem, wyznaczanie sobie ,,nieprzekraczalnych granic” masy ciała to kolejne objawy anoreksji.
W anoreksji nie zawsze trzeba się odchudzać - jednym z jej objawów może być brak należnego przyrostu masy ciała, który powinien nastąpić z wiekiem.
Koniecznie przeczytaj informacje dostępne na łamach naszego serwisu:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-stosuj-ja-rozsadnie
http://portal.abczdrowie.pl/objawy-anoreksji
http://portal.abczdrowie.pl/skutki-anoreksji
http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-anoreksji

Z pozdrowieniami

Witam serdecznie,

objawy, które Pani opisuje jak najbardziej mogą świedczyć o zaburzeniach odżywiania. Przede wszystkim przemawiają za tym obawy przed przytyciem pomimo bardzo niskiej wagi, codzienne ważenie się a o zbyt niskiej podaży kalorycznej może świadczyć złe samopoczucie. Zawroty głowy, brak koncentracji i senność mogą tez miec inne podłoże, dlatego tez zalecam wykonać podstawową morfologię, badania tarczycy oraz cukru.

Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka. Osoby chore mają lęk przed jedzeniem, boją się przytyć a po zjedzeniu czegoś ponad swoje plany mają wyrzuty sumienia. U Pani widać te objawy. Proszę reagować i oddać się w ręce specjalistów.
Osoby z zaburzeniami odżywiania a szczególnie z anoreksją zawsze postrzegają siebie w innym świetle - są już bardzo chude a uważają że muszą jeszcze zgubić kilka kilogramów.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk