Masa mięśniowa - jakie stosować przy lordozie?

Witam. Mam 20 lat, ważę 70kg i 1,76 cm wzrostu. Jakiś czas temu ważyłem 56 kg,  po czym przytyłem, (ok. 6mcy) do.. 70kg. Chciałem nabrać masy i zacząć ćwiczyć, tzn. zamienić masę w mięśnie. Zacząłem tydzień temu, lecz mam obawy, ponieważ mam lordozę. Rzuciłem palenie, codziennie uprawiam jogging. 3 razy w tygodniu jeżdżę na rowerze. Do tego gimnastyka i brzuszki. Moje dieta też sie zmieniła. Jem teraz 5 posiłków dziennie i nie obżeram się jak dawniej (miałem problemy ze zdętym brzuchem). Pieczywo ciemne, soki, warzywa, owoce, ryby i ogólnie zdrowo się odżywiam. Dręczy mnie tylko czy nie za szybkie tempo sobie dałem i czy te ćwiczenia są odpowiednie dla mnie ?! Mam lordozę, wydaje mi się wrodzoną, bynajmniej tak mówił lekarz. Zależy mi na lepszym samopoczuciu i wyglądzie. Poza tym na zdrowym trybie zycia. Za odpowiedź z góry dziękuję.
20 LAT ponad rok temu

Witam,
Twój plan jest jak najbardziej prawidłowy. Jeśli chodzi o intensywność ćwiczeń warto skonsultować się z lekarzem lub rehabilitantem. Z mojej strony mogę polecić pływanie, zwłaszcza na plecach, które świetnie wpływa na kręgosłup i postawę. Prawidłowe tempo utraty masy ciała to około 0,5 kg na tydzień, jeśli jednak zaczniesz wykonywać intensywne i regularne ćwiczenia być może nie będziesz widział różnicy w kilogramach (masa mięśniowa jest 2 razy cięższa od masy tłuszczowej), dlatego obserwuj swoje ciało albo też wybierz się do dietetyka w celu sprawdzenia składu ciała (% tkanki tłuszczowej i mięśniowej) i wykonuj takie badanie raz w miesiącu, aby monitorować swoje postępy.
Pozdrawiam.