Jak pozbyć się cellulitem?

Witam , mam już dość uporczywego cellulitu. Mam 22 lata , 161 i ważę niecałe 50kg , więc na logikę nie powinno go być . Nie solę , pije dużo wody , jestem bardzo aktywna fizycznie , codziennie ćwiczę około 2h , trzymam dietę i przestrzegam wszystkich zasad , używam kremów , masaży , a on cały czas jest . Jak to możliwe ? Co robię nie tak ?

Proszę spróbować na około 5 tygodni wycofać z diety produkty nabiałowe. Cellulit może być wynikiem nadwrażliwości pokarmowej. Po 5 tygodniach takiej diety spadłby poziom przeciwciał (jeśli są obecne), a skóra powinna się wygładzić. Po tym czasie stopniowo wprowadzać nabiał z powrotem, przy czym, bardziej niż mleko polecam produkty fermentowane, jak jogurt naturalny czy kefir. Jako źródła wapnia zjadać więcej zielonych roślin, warzyw kapustnych, strączkowych, migdały. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Najczęściej pojawia się w okolicach pośladków, ud i brzucha. Do jego powstawania przyczynia się dieta. Zatem co jeść, a z czego zrezygnować?
- zrezygnuj lub ogranicz spożycie soli
- ogranicz cukry proste
- ogranicz tłuszcze nasycone
- postaw na omega-3, omega-6 oraz omega-9 – przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej poprzez poprawę przemiany materii, także zapobiegają odkładaniu się tłuszczu w organizmie
- postaw na błonnik
- zlikwiduj obrzęki i usuń nadmiar wody - działanie przeciwobrzękowe ma potas. Możesz go odnaleźć w pomidorach, nasionach roślin strączkowych, orzechach, ziemniakach czy porzeczkach. Nadmiar wody pomoże usunąć arbuz, melon, natka pietruszki, cebula, świeże ogórki, truskawki, cykoria. Produkty te są moczopędne
- dodatkowo – codziennie pij sok z jednego grejpfruta
Pomocne będą również zabiegi kosmetyczne z użyciem lasera lub masaż bańką chińską.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/