Nietolerancja fruktozy i stosowanie glukozy

Witam. Cierpie na nietolerancje fuktozy,slodze glukoza. Ile mg glukozy moge uzyc dziennie,oraz czy istnieje slodzik syntetyczny badz pol syntetyczny ktory moge bezpiecznie uzywac?Z gory dziekuje za odpowiedz.

Witam!

Osoby cierpiące na nietolerancję fruktozy powinni całkowicie ograniczyć lub całkowicie wyeliminować ze swojej diety produkty, w których zawartość fruktozy jest wyższa niż glukozy (gdy stosunek fruktozy do glukozy jest równy lub zbliżony to fruktoza się lepiej wchłania).

Dlatego lepiej unikać takich produktów jak:
- owoce tj. jabłka, gruszki, winogrona, mango, arbuz, melon, śliwki, maliny, truskawki
- wszystkie dania przygotowywane na bazie wspomnianych owoców oraz soków
- owoce suszone
- miód
- rośliny strączkowe
- alkohol pod każdą postacią
- gumy do żucia
- konfitury, dżemy, marmolady
- słodycze
- produkty dla diabetyków, produkty dietetyczne (należy uważnie czytać etykiety)

Warto również zwrócić uwagę na zwartość w diecie fruktanów, których nie powinno być więcej niż 0,5 g na posiłek. Źródłem fruktanów są:
- czosnek, cebula, por, cykoria, szparagi, pszenica, jęczmień, banany oraz karczochy.

Jako zamiennik zdecydowanie polecam - stewię. Stewia to naturalny słodzik, który omija szlak regulacji glukozy. Istnieje dzienny limit stewii – 4mg/kg masy ciała.

Pozdrawiam!