Na co mogą wskazywać te opóźnienia miesiączki?

Dzień dobry. mam 19 lat. Od 6 lat choruje na niedoczynność tarczycy i Hashimoto oraz nietolerancję laktozy i alergia na białko. Mam nieregularne miesiączki co skutkuje tym, że kilka razy zwłaszcza teraz spóźnia mi się miesiączka nawet do miesiąca. Mam bolesne miesiączki i żaden lek przeciwbólowy mi nie pomaga. Dwa tygodnie temu zaczął bolec mnie żołądek po trzech dniach od zjedzenia zupy. Strasznie źle się czułam. Miałam bóle żołądka, mdłości, a po wypróżnieniu się minęło to na chwilę. Po tygodniu poczułam się lepiej, ale dzisiaj zaczął bolec mnie żołądek i miałam odruchy wymiotne. Lekko pobolewa mnie dół brzucha i miesiączka spóźnia mi się 24 dni. Leków na tarczyce nie biorę przez około miesiąc przez zalecenie lekarza rodzinnego. Jestem ospała o schudłam 2 kg. Ważyłam 45 kg a teraz 43. Kiedyś prowadziłam aktywny tryb życia od niedawna przestałam.
KOBIETA, 19 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie wspomina Pani, z jakiego powodu lekarz rodzinny zalecił odstawienie leków na tarczycę. Naszym zdaniem takie zalecenia powinny pochodzić od lekarza prowadzącego, czyli endokrynologa, a nie od lekarza rodzinnego.

Z powodu Pani dolegliwości warto również skonsultować się z ginekologiem. Nieregularne i bardzo bolesne miesiączki wymagają poszerzenia diagnostyki. Zanim uda się Pani do lekarzy, proszę również wykonać test ciążowy, jeśli prowadzi Pani aktywne życie seksualne.

Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niedoczynnosc-tarczycy-i-nieregularne-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-miesiaczki-przy-niedoczynnosc-tarczycy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/leki-na-niedoczynnosc-tarczycy-a-nieregularne-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.