Jakie działania podjąć aby zajść w ciążę?

Witam. Byłam u ginekologa na wizycie w czerwcu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Pokierował mnie Pan co mam robić, żeby udało się zajść w ciążę. Jednak jestem zaniepokojona, bo wróciły mi nieregularne i bardzo bolesne miesiączki. W lipcu okres mi się spóźnił 3 dni i trwał 4 dni. A w sierpniu spóźnił mi się 15 dni i trwał 6 dni. Proszę o kontakt co mam robić w tej sytuacji, żeby nie pojawiły się komplikacje w związku ze staraniem się o dzidziusia
KOBIETA, 28 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Przede wszystkim powinna Pani słuchać zaleceń lekarza co do dalszego postępowania. Miesiączki po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mogą być nieregularne i potrzeba czasu, aby wróciły do normy. Ponadto ważne jest wykonanie badań ginekologicznych, aby sprawdzić Pani stan zdrowia.

Lekarz musi wykluczyć przyczyny bardzo bolesnych i nieregularnych menstruacji. Oprócz badań w gabinecie lekarskim konieczne mogą być badania hormonalne.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-miesiaczki-po-odstawieniu-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-miesiaczki-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-i-bolesne-miesiaczki-po-odstawieniu-tabletek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.