Jak mam leczyć te bolesne miesiączki?

Dzień dobry, piszę w sprawie bardzo bolesnych miesiączek, bolesne miesiączki mam od kąd pamiętam, jest to tak intensywny ból że nie jestem w stanie normalnie funkcjonować i zwykle odczuwam go tylko 1 dnia i zawsze towarzyszą mi przy tym przewroty żołądkowe. Często przechodzi mi jak zasnę, ale ciężko usnąć w takim bólu i nie zawsze jest taka możliwość. W zeszłym miesiącu miałam z tym naprawdę duży problem, ból był nie do zniesienia, robiło mi się co chwilę gorąco a po chwili od razu zimno, cała się spociłam oraz straciłam przytomność. Po tym zdarzeniu poszłam do ginekologa, Pani ginekolog wykonała cytologią i usg, i stwierdziła że wszystko jest ok i mam brać ibuprofen przez 4 dni przed okresem po 3 tabletki dziennie, bo leki które wcześniej stosowałam (ibuprom lub apap) zwyczajnie nie pomagają na tą dolegliwość. Dodam że mam nieregularne miesiączki więc ciężko mi przewidzieć kiedy będzie 4 dni przed, jak zapytałam o to Panią to powiedziała mi "tak jak czujesz". Przypisała mi też dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne. Gdy zapytałam czy takie leczenie przyniesie skutek, bo jednak muszę chodzić do pracy i nie mogę sobie pozwolić na taką sytuację, to z pewnością powiedziała że tak, nic mi nie będzie. Czy to normalne? Za wizytę skasowała mnie 380zł, boję się następnego okresu.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jedną z metod na zniwelowanie bolesnych menstruacji jest doustna antykoncepcja hormonalna. Ginekolodzy przepisują w tym celu tabletki antykoncepcyjne, ponieważ hormony, które są zawarte w pigułkach ograniczają wytwarzanie prostaglandyn, co zmniejsza skurcze macicy oraz bóle z nimi związane.

Skoro ma Pani tak bolesne miesiączki, to warto wypróbować tę metodę i zobaczyć, jak Pani będzie się czuła po tabletkach antykoncepcyjnych. Wiele kobiet chwali sobie tę metodę, ponieważ nie odczuwa wówczas typowego bólu menstruacyjnego.

Inną metodą leczenia bolesnych miesiączek jest stosowanie leków przeciwzapalnych.

Sposoby na bolesne miesiączki opisane zostały w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/menstruacja-sposoby-na-bolesne-miesiaczki.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-bardzo-bolesne-miesiaczki-u-22-latki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-te-bardzo-bolesne-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesne-miesiaczkowanie-a-stosowanie-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.