Jak leczyć te bardzo bolesne miesiączki?

Dzień dobry. Czy stosowanie leku "Aulin granulat do sporz. zaw. doustnej(100 mg)" 1 saszetkę co miesiąc po posiłku, z powodu bardzo bolesnej miesiączki, może powodować jakieś długotrwałe, negatywne skutki zdrowotne? Czy nie mam się czego obawiać, jeżeli jest tak długi okres przerwy pomiędzy dawkami? Dodam, że nie mam żadnych chorób przewlekłych, a bolesne miesiączki nie są spowodowane żadną chorobą (byłam już u różnych ginekologów).

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

bolesne miesiączki to dyskomfort dla wielu kobiet, dlatego warto zadbać o siebie w tym czasie, ale także szczególnie o swoje samopoczucie psychiczne. Więcej informacji na temat bolesnego miesiączkowania znajdzie Pani tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/bolesne-miesiaczki-u-kobiet

Aulin jest lekiem przeciwzapalnym, dostępnym na receptę. Zawiera substancją czynną nimesulid, która należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Dawkowanie tego leku powinno być prowadzone przez lekarza, który wystawił Pani receptę i zalecił jego przyjmowanie. Zgodnie z ulotką, okres terapii lekiem powinien być jak najkrótszy, ale mowa jest o przyjmowaniu leku każdego dnia przez określony czas. Przyjmowanie pojedynczej dawki leku raz w miesiącu nie powinno mieć negatywnego wpływu na Pani zdrowie. Proszę pamiętać, że nie łączymy leku z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (np. Ketonalem, Ibuprofenem,Naproxenem), ale także z kwasem acetylosalicylowym (aspiryną).

Proszę zobaczyć także inne sposoby na bolesny okres menstruacji:

https://portal.abczdrowie.pl/menstruacja-sposoby-na-bolesne-miesiaczki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.