Leki na niedoczynność tarczycy a nieregularne miesiączki

Od jakis dwoch lat mam bardzo regularne miesiaczki. Pierwszy raz zdarzylo mi sie tak ze sie nie pojawila juz 4 dzien. Dzisiaj robilam test i wyszedl negatywnie, ogolnie od kilku dni czuje sie dziwnie. Dodam tylko ze przyjmuje leki na niedoczynnosc tarczycy, czy moglo miec to wplyw na wynik testu?

Proszę sprawdzić poziom TSH we krwi, być może zmieniło się Pani zapotrzebowanie na L-tyroksynę stosowaną w leczeniu niedoczynności tarczycy. Ewentualnie, proszę powtórzyć test ciążowy lub oznaczyć B-HCG we krwi.Jeśli nie jest Pani w ciąży, a TSH jest w normie, być może istniały inne czynniki, które opóźniły wystąpienie miesiączki (np. stres?). W razie wątpliwości proszę udać się do ginekologa-endokrynologa, który po zbadaniu pani i zebraniu dokładnego wywiadu oceni co jest przyczyną opóźniania się miesiączki.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz