Grypa żołądkowo-jelitowa a nietolerancja fruktozy u dziecka

Dobry wieczór. Mój 2 letni synek,w mijającym tygodniu,dość długo i ciężko przechodzi grypę żołądkowo-jelitową. Przy ostatniej wizycie u pediatry,poinformowano mnie,ze synek dostał nietolerancji fruktozy. Ja powiedziałam lekarzowi jedynie,że syn po prawie każdorazowym spożyciu glukozy wymiotował. Na jakiej podstawie mógł on postawić taką diagnozę i jak pomóc synowi najpierw wyjść z tej grypy i jak dalej go żywić? Już od tygodnia zmagamy się z tym wirusem. Dodam,ze mieszkamy w Niemczech. Pozdrwia

Aleksander Ropielewski

Odnośnie infekcji żołądkowo-jelitowej należy dbać o dobre nawodnienie dziecka poprzez stosowanie doustnych płynów nawadniających. Jeżeli syn wymiotuje podawać płyn schłodzony w małych a częstych porcjach. Nie wiem na jakiej podstawie została postawiona diagnoza nietolerancji fruktozy.