Czy można sobie samemu poradzić z grypą jelitową?

Dzień dobry, jestem redaktorką portalu i piszę właśnie artykuł o grypie jelitowej. Moje pytanie - jakie są sposoby jej leczenia? Czy można sobie z nią radzić domowymi sposobami? Będę wdzięczna za kilkuzdaniową odpowiedź. Łączę pozdrowienia, Elżbieta

Nie ma czegoś takiego jak "grypa jelitowa". W potocznym języku pacjenci, a czasem lekarze tak nazywają wirusowe infekcje układu pokarmowego objawiające się głównie biegunką i temperaturą. Leczymy takie stany objawowo, podając płyny, środki nawadniające i uzupełniające elektrolity. Podajemy też probiotyki i leki rozkurczowe, a wyjątkowo środki p-biegunkowe.Takimi preparatami dostępnymi bez recepty jest między innymi Floridral ( preparat nawadniający ) i Enterol, czyli drożdże, które działają p-biegunkowo. Choroba ma tendencje do samoograniczenia i szybko przechodzi. W cięższych przypadkach może dojść do odwodnienia i wtedy konieczne jest leczenie szpitalne i podanie płynów pozajelitowo.