Czy to grypa jelitowa?

Witam! Mam 16 lat. Cztery dni temu zachorowałam. Początkowo myślałam, że to grypa jelitowa a teraz sama nie wiem. Przez pierwsze dwa dni jedynie miałam mdłości i biegunkę. W trzecim dniu doszedł ból gardła i gorączka (do 37,5). Dzisiaj doszedł również katar. Leki jakie biorę to ibuprofen, rutina i preparaty przeciwgorączkowe, bo męczy mnie podwyższona temperatura. Wolałabym uniknąć wizyty u lekarza, ale czy to możliwe? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Witam serdecznie!

Opisane objawy wskazują najprawdopodobniej na infekcję wirusową. Jednak raczej nie jest to grypa

Proszę pamiętać o przyjmowaniu dużych ilości płynów, tym bardziej że zapotrzebowanie na nie wzrasta ze względu na biegunkę i podniesioną temperaturę ciała.Proszę prowadzić oszczędny tryb życia.

Ważne jest również doleczenie infekcji do końca w celu uniknięcia powikłań.Na przykład nadkażenia przez bakterię.
Jeżeli temperatura nadal się utrzymuje na pewno wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.