Objawy podobne do grypy - co robić?

Mam jakieś dziwne objawy, niby to podobne do objawów takich jakbym wirusa złapał grypy czy czegoś w tym rodzaju. Ciśnienie jest ponad 174/104 i puls 111 oraz gorące czoło. A gdy wziąłem preparaty kwasy acetylosalicylowego to gorączka przeszła, ale znów zażywam lek przeciwpadaczkowy, czyli lek który kłóci się z tym preparatem i pisze, że może dojść do uszkodzenia wątroby. Co mam zrobić. Poradźcie coś.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W przypadku stosowania leków przeciwpadaczkowych zawsze należy zachować ostrożność przy stosowaniu innych leków, gdyż ryzyko uszkodzenia wątroby wzrasta.
Najlepiej wybrać te preparaty, które mają najmniej interakcji z innymi lekami.

Preparat który Pan zastosował prawdopodobnie zawiera w swoim składzie efedrynę, która ma na celu zmniejszenie objawów nieżytu nosa, jednak jej niepożądanym działaniem jest przyspieszenie akcji serca i podniesienie ciśnienia tętniczego. W Pana przypadku zdecydowanie lepiej korzystać z leków prostych, nie łączonych z innymi preparatami, które dodatkowo mogą nasilić uszkodzenie narządów i powodować objawy niepożądane.

Najlepiej udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który będzie miał możliwość zbadania i zebrania wywiadu. Proszę infekcji nie lekceważyć, lepiej doleczyć się do końca.

Proszę również pamiętać o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów, w przypadku gorączki zapotrzebowanie na płyny wzrasta, gdyż są one tracone. W przypadku leków stosowanych przez Pana przeciwwskazane jest stosowanie alkoholu, może to nasilić objawy niepożądane ze strony układu nerwowego i wątroby. Tak więc lampka wina na poprawę zdrowia raczej nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam