W obu tabletkach znajduje się ta sama substancja czynna jednak w innych dawkach, Aspirine Cardio -100 mg (75-100 mg to dawka zalecana do przewlekłego stosowania u osób z chorobami serca), Polipiryna S - 500 mg, dlatego efekt wywoływany przez te leki jest inny. Aspirine Cardio - przeciwkrzepliwy, Polopiryna przeciwgorączkowy, przeciwzapalny, przeciwbólowy.
Pozdrawiam
Witam,
Tak, składnikiem obu leków jest kwas acetylosalicylowy, który ma działanie antyagregacyjne. W pierwszym wymienionym przez Panią preparacie występuje jednak w większej dawce. Dawkowanie leku należy ustalić z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam
Polopiryna S i Aspirine zawierają tę sama substancję czynną. Jest nią kwas acetylosalicylowy. Substancja ta zalecana jest w wielu różnych wskazaniach.
Kwas acetylosalicylowy zalecany jest jako "lek rozrzedzający krew" przy chorobach serca i udarach. Wywiera on działanie antytromboagregacyjne i przyjmowany w dawce 100 mg raz dziennie wywiera działanie profilaktyczne np. przy udarach. Zapobiega on w tym wskazaniu tworzeniu się skrzepów i powstawaniu nowych udarów. W takim wskazaniu przyjmowany może być do końca życia.
Z kolei kwas actylosalicylowy w większych dawkach takich jak 500-1000 mg stosowany jest w stanach gorączkowych, przy przeziębieniu, w bólach różnego rodzaju, w tym w migrenowych bólach głowy, przy bolesnym miesiączkowaniu, chorobie reumatyczna i gośćcowej, w zapobieganiu zakrzepicy naczyń krwionośnych i zapobiegawczo przed zawałem serca. Nie powinno się, w przypadku osób dorosłych, przyjmować ponad 3 g leku w przeciągu jednaj doby.
Może Pani brać Polopirynę w przypadku przeziębienia. Żylaki nie są przeciwwskazaniem do stosowania. Ważne jest tylko czy nie bierze Pani innego leku przeciwkrzepliwego, tj. acenokumarolu, heparyny drobnocząsteczkowej, nowych doustnych leków przeciwkrzepliwych. Jeśli tak, musi Pani skonsultować przyjmowanie Polopiryny z lekarzem. Działania niepożądane po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego mogą wystąpić ze strony układu pokarmowego i obejmować wrzody żołądka, powstawanie nowych lub krwawienie z tych, które już istnieją. Czasami mogą też jako działanie niepożądane pojawić się zawroty głowy, nadmierna potliwość czy nudności oraz szum w uszach.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Stosowanie leków Polocard lub Acard bez konsultacji z lekarzem – odpowiada Lek. Paweł Baljon
- Jaka jest różnica między polopiryną i aspiryną? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Witamina C, L52, S*** - czy mają wpływ na działanie tabletek? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Czy mogę stosować Neo Mag Cardio przy chorobie niedokrwiennej serca? – odpowiada Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
- Czy zażywając lek Siofor można zażywać Polopirynę S lub Nurofen? – odpowiada Lek. Marcin Rutkowski
- Spożycie Polopiryny S w 6. tygodniu ciąży – odpowiada Lek. Jacek Ławnicki
- Preductal MR i Polocard przyjmowane razem – odpowiada Lek. Małgorzata Horbaczewska
- Stosowanie Aspiryny na rozrzedzenie krwi przy cukrzycy – odpowiada Lek. Jacek Ławnicki
- Aspiryna po zawale - dlaczego ją otrzymałem? – odpowiada Lek. Magdalena Parys
- Jakie leki przeciwgrypowe rozrzedzają krew? – odpowiada Lek. Magdalena Pikul
artykuły
Polopiryna Complex
Gorączka, dreszcze, ból głowy, katar i kichan
Ulubiony lek Polaków. "Może powodować uszkodzenie szpiku kostnego i wątroby"
W rzeczywistości nazwa "aspiryna" jest zarezerwowa
Jak działa kwas acetylosalicylowy obecny w aspirynie? (WIDEO)
-Oczywiście kichnąłem kiedy zapowiedziałaś ten t