Jaka jest różnica między polopiryną i aspiryną?

Witam. Mam pytanie. Czy aspiryna różni się czymś od polopiryny? Po prostu zastanawiam się, czy mogę zażyć aspirynę. Polopirynę już przyjmowałam czasem, ale nie wiem czy aspiryna jakoś się różni. Po polopirynie nic mi nie było, nie mam żadnej nadwrażliwości na nią. Aczkolwiek dowiedziałam się, że pewna osoba mimo, że jadła polopirynę i nic jej nie było, to po zażyciu aspiryny dostała wstrząsu. Lub ktoś jadł jedzenie z zawartością salicylanów i nic mu nie było, a po leku już tak. Trochę mnie to zaciekawiło i postanowiłam zapytać.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

substancją czynną w przypadku Polopiryny, jak i Aspiryny jest kwas acetylosalicylowy, jednakże występuje on w innych dawkach: w Polopirynie 300 mg na tabletkę, a w Aspirynie 500 mg na tabletkę, stąd mógł wystąpić wstrząs u osoby, o której Pani wspomina. Przed stosowaniem leku warto przeczytać ulotkę, a w szczególności przeciwwskazania do stosowania leku i dopiero zadecydować o możliwości jego zażycia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/polopiryna-s-charakterystyka-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-jest-zastosowanie-kwasu-acetylosalicylowego-z-popularnej-aspiryny

https://portal.abczdrowie.pl/leki-ktorych-nie-wolno-brac-na-pusty-zoladek

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.