Jak bezpiecznie odstawić aspirynę?

Witam :) mam 65 lat i choruje na parkinsonizm oraz chorobę małych naczyń mózgowych . Od 9 miesięcy biorę leki na parkinsona oraz rano Aspirynę 75 mg .Jak bezpiecznie odstawić Aspirynę ? Powoduje bole brzucha oraz głowy .

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zmiana dawkowania leku lub odstąpienie od niego na pewien okres, bezwzględnie powinny być konsultowane z lekarzem, który zlecił przyjmowanie danego medykamentu. Proszę zgłosić się do przychodni i poinformować lekarza prowadzącego o zaistniałych dolegliwościach. W Pana przypadku aspiryna ma zapobiec pogłębianiu się zmian w naczyniach krwionośnych i zmniejszyć ryzyko wystąpienia objawów ze strony układu krążenia. Więcej na temat aspiryny w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/aspiryna.

Ból żołądka może zdecydować o konieczności diagnostyki ewentualnych wrzodów żołądka, w tym artykule szerzej opisujemy ten temat: https://portal.abczdrowie.pl/wrzody-zoladka-przyczyny-objawy-mozliwosci-zarazenia. Nie wspomina Pan, czy dodatkowo stosuje Pan leki osłonowe dla żołądka, a jeśli tak, to czy stosuje je Pan we właściwy sposób. Najczęściej środki osłonowe należy spożywać na czczo, pół godziny przed pierwszym posiłkiem. Dodatkowo działanie probiotyczne można wzmocnić stosowaniem naturalnej osłony na żołądek, jak np. odwary z siemienia lnianego czy maślanka. W tym tekście znajdzie Pan więcej informacji: https://portal.abczdrowie.pl/naturalne-substancje-oslonowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.