Jaki lek probiotyczny najlepiej zastosować?

Jakie leki osłonowe na wątrobę polecacie w trakcie zażywania leku Anapolon 25 firmy ,,Saturn Pharma". Z góry dziękuję
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ogólnie rzecz biorąc, leki osłonowe na wątrobę mają na celu chronienie wątroby przed działaniami toksycznymi lub uszkadzającymi, szczególnie w przypadku stosowania substancji, które mogą obciążać ten organ.

Najpowszechniej stosowanymi probiotykami są te, które zawierają bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus i Bifidobacterium. Jednakże, korzystne efekty dla zdrowia mogą także wykazywać niektóre odmiany bakterii Escherichia i Bacillus.

Zalecamy udanie się do apteki, w której farmaceuta dobierze idealną osłonę dla Pana.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/probiotyki

https://portal.abczdrowie.pl/probiotyki-i-prebiotyki-leki-oslonowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.