Witamina C, L52, S*** - czy mają wpływ na działanie tabletek?

Czy lek taki jak L52 (homeopatyczny produkt leczniczy na grypę) oraz witamina C czy też S**** (tabletki do ssania na gardło) lub G**** (lek stosowany w przeziębieniach) w dawkach (przyjmowanie zgodne z zaleceniami z ulotki) mogą obniżyć skuteczność działania tabletek?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Z wymienionych przez Panią leków jedynie witamina C w dużych dawkach (ponad 1000 mg) mogłaby zaburzyć działanie antykoncepcji - poprzez osłabienie wchłaniania hormonów. Najpewniej nie przyjmuje Pani jednak tak dużych jej ilości, tak więc nie ma obaw.

Pozdrawiam serdecznie!