Witamina C jest bardzo powszechnie stosowana w przeziębieniach. Bierze udział w tworzeniu kolagenu i wzmacnia w ten sposób nasze tkanki. Nie ma dowodów na to, że stosowanie dużych dawek witaminy C skraca czas choroby. Witamina C ma natomiast korzystne działanie w zakażeniach dróg moczowych, ponieważ zakwasza ona mocz i ogranicza rozwój bakterii. Niedobór witaminy C obniża odporność organizmu na infekcje oraz sprzyja krwawieniu z dziąseł. Witamina C utrzymuje się krótko w naszym organizmie, dlatego trzeba ją dostarczać 4-5 razy dziennie, najlepiej z warzywami, owocami lub sokami.
 

0

Witam.



Sposób na lepsze korzyści i samopoczucie przy przeziębieniu, czyli gorący rosół, który rzeczywiście pomaga złagodzić objawy infekcji.



Kurczak zawiera aminokwas – cysteinę, który rozrzedza wydzielinę zalegającą w płucach.



Ciepła zupa nawilża górne drogi oddechowe, zapobiega odwodnieniu i zwalcza zapalenie gardła.



W herbacie znajdują się naturalne substancje przeciwbakteryjne, a ciepły napój łagodzi ból gardła i upłynnia wydzielinę w nosie. Pijąc ciepłą herbatę, rosół i wodę z cytryną, nawadniasz organizm i udrażniasz drogi oddechowe.





Choć witamina C zawarta np. w owocach cytrusowych nie pokona infekcji, ochroni organizm przed działaniem wolnych rodników. Witamina C jest silnym antyoksydantem, który może złagodzić przebieg choroby, jeśli przyjmowana jest regularnie przez dłuższy czas.



Dobrym środkiem na przeziębienie jest również napój przygotowany z imbiru (wykazuje właściwości przeciwwirusowe), miodu i cytryny.



Przy przeziębieniu dostarczaj organizmowi jak najwięcej witamin i składników mineralnych pochodzących z warzyw i owoców. Zadbaj o to, żeby pożywienie dawało Ci dodatkową energię, nie obciążając jednocześnie układu trawiennego.



Pozdrawiam


0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty