Czy kreatyna nasila trądzik?

Czy zażywanie kreatyny może mieć wpływ na trądzik?? Może się on nasilić?? Dziękuję za odpowiedzi.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Kreatyna zażywana jest najczęściej w celu zwiększenia efektywności pracy mięśni, podniesienia wydolności fizycznej organizmu.

Jeżeli wystąpi na przykład nadwrażliwość na skład preparatu może się on objawić wystąpieniem zmian skórnych.
Często preparaty zawierające kreatynę są złożone z kilku różnych składników, każdy z nich może mieć inne skutki niepożądane.
Zalecam więc ostrożność przy stosowaniu preparatu, a w przypadku pojawienia się objawów niepożądanych odstawienie  środka.

Pozdrawiam.