Czy muszę usunąć z diety mleczne produkty?

Dzień dobry Czy nietolerancja pokarmowa igg4 może występować u osób dorosłych? Z badań krwi wyszło mi, ze mam wysoki poziom przeciwciał igg 4 na kazeinę , mleko nieprzegotowane i mleko kozie. Czy to oznacza, że muszę wyeliminować wszystkie produkty mleczne? Moje objawy to łojotokowe zapalenie skóry, zmeczenie, problemy ze schudnięciem, bóle stawów i mięśni, bóle głowy, nudności, problemy z wchłanianiem żelaza,

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

nietolerancja pokarmowa może się uaktywnić także u osób dorosłych.

Co do Pani pytania, należy wyeliminować spożywanie produktów mlecznych, w szczególności tych zawierających mleko krowie, kozie lub owcze. Kazeina jest bowiem głównym składnikiem wymienionych wyżej produktów.

Jeżeli lubi Pani produkty mleczne, można sięgnąć po substancje roślinne, takie jak mleko gryczane, sojowe lub owsiane. Są to zamienniki, które są bezpieczne dla osób cierpiących na nietolerancję pokarmową.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym Pani więcej informacji o problemie:

https://portal.abczdrowie.pl/alergia-na-mleko-krowie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.