Rezygnacja z nabiału przy karmieniu piersią

Witam. Moje pięciomiesięczne dziecko ma AZS. Karmie piersia i czy w związku z tym powinnam zrezygnować z nabiału? Mieszkam w Anglii i tutejsi lekarze mi to odradzają, a ja czuje, ze to może byc przyczyna alergii u Małej. Ggdybym zastąpiła mleko krowie kozim, czy coś by to zmieniło? Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam. Anna

Witam,

Można spróbować zamienić produkty z mleka krowiego na mleko kozie, nie mniej jednak budowa białek w obu tych mlekach jest bardzo zbliżona i możemy nie uzyskać pożądanego efektu. W przypadku alergii na mleko krowie idealnie było by zastosować mleko ośle lub wielbłądzie - nie mniej jednak brzmi to jeszcze za bardzo absurdalnie i nie jest powszechnie stosowane. Można również spróbować zastosować mleko sojowe - ale mamy tutaj obawę powstania nietolerancji soi. Pod względem źródła wapnia w diecie może Pani stosować inne produkty, nie koniecznie z zakresu nabiału, albo podawać bezpośrednio dziecku hydrolizaty mleka zmodyfikowanego. W przypadku diety eliminacyjnej 4-tygodniowej musiałaby Pani wykluczyć wszelkie produkty z domieszką mleka krowiego.