Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rezygnacja z nabiału przy karmieniu piersią

Witam. Moje pięciomiesięczne dziecko ma AZS. Karmie piersia i czy w związku z tym powinnam zrezygnować z nabiału? Mieszkam w Anglii i tutejsi lekarze mi to odradzają, a ja czuje, ze to może byc przyczyna alergii u Małej. Ggdybym zastąpiła mleko krowie kozim, czy coś by to zmieniło? Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam. Anna
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Witam,

Można spróbować zamienić produkty z mleka krowiego na mleko kozie, nie mniej jednak budowa białek w obu tych mlekach jest bardzo zbliżona i możemy nie uzyskać pożądanego efektu. W przypadku alergii na mleko krowie idealnie było by zastosować mleko ośle lub wielbłądzie - nie mniej jednak brzmi to jeszcze za bardzo absurdalnie i nie jest powszechnie stosowane. Można również spróbować zastosować mleko sojowe - ale mamy tutaj obawę powstania nietolerancji soi. Pod względem źródła wapnia w diecie może Pani stosować inne produkty, nie koniecznie z zakresu nabiału, albo podawać bezpośrednio dziecku hydrolizaty mleka zmodyfikowanego. W przypadku diety eliminacyjnej 4-tygodniowej musiałaby Pani wykluczyć wszelkie produkty z domieszką mleka krowiego.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy