Ile można spożywać soi w ciągu dnia?

witam,ile mogę spożywać białka z soi dziennie tak ,zeby sobie nie zaszkodzić.Mam tu na myśli jogurty,mleko sojowe,nie koniecznie samą soje .Dokładnie ile gram

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

nie ma limitów gram.
warto odpowiedziec na takie pytania jak:
Po1. dlaczego sojowe produkty?
Po2. Jakie produkty pani wybiera?
Po3. jaki maja sklad te produkty? Czy maja dodatki cukrów itp?

Witam, aby podać w przybliżeniu ilość białka soi należy wziąć pod uwagę zapotrzebowanie danej osoby (wiek, wzrost, masę ciała) oraz czy białko ma zastępować inne białka np. białko mleka krowiego w przypadki diet eliminacyjnych, białko pochodzenia zwierzęcego. Ogólnie można podać, że bezpiecznie będzie spożywać do 50 g soi na dzień dla osoby dorosłej.