Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Białko sojowe a zdrowie mężczyzny

Witam! Mam pytanie odnośnie białka sojowego. Czy dla mężczyzn jest ono niezdrowe? Chodzi mi o takie w proszku. Ponieważ słyszałem że powoduje ono spadek testosteronu i rozrost męskich piersi. Czy jest to prawdą, że białko sojowe stosowane przez mężczyzn może powodować takie problemy? Zawsze białko kojarzyło mi się z siłownią, rozrostem mięśni, ale może białko sojowe działa zupełnie inaczej niż zwykłe. Zastanawiam się czy w ogóle może mieć ono jakikolwiek wpływ na zdrowie mężczyzny? Pozytywny lub negatywny. I czy faktycznie po długotrwałym jedzeniu białka sojowego u mężczyzn mogą się pojawić takie problemy jak spadek testosteronu i rozrost męskich piersi? Martwię się teraz, bo przez jakiś czas jadłem białko sojowe i nie wiem co mam o tym myśleć... Czy jest jakiś sposób żeby się go pozbyć z organizmu? Będę wdzięczny za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Źródła nienasyconych kwasów omega-3

Nienasycone kwasy omega-3 są niezbędnym składnikiem naszej diety, jednak organizm nie posiada zdolności do ich samodzielnego syntetyzowania. Z tego względu warto wiedzieć, co jest ich pierwotnym oraz wtórnym źródłem ? o tym opowiada dr Leszek Walentynowicz, diabetolog.

Samo białko sojowe w postaci izolatu nie jest szkodliwe. Rzeczywiście produkty sojowe mogą zaburzać gospodarkę hormonalną u mężczyzn - ale dotyczy to produktów nieoczyszczonych z soi zawierających fitoestrogeny sojowe. Jeżeli zatem preparat który planuje Pan spożywać to izolat białka - może go Pan bez obaw stosować.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Witam jeżeli chodzi o samo białko sojowe to nie jest szkodliwe.
Pozdrawiam

Dyplomowany dietetyk. Przyjmuje w Poradni Dietetycznej w Grodkowie.
0

Izolat sojowy nie jest szkodliwy dla mężczyzn.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy