Czy również u mężczyzn wyraźny spadek testosteronu może powodować wypadanie włosów?

Czy również u mężczyzn wyraźny spadek testosteronu może powodować wypadanie włosów? Pozdrawiam
Lek. Wojciech Zygmunt

Łysienie typu męskiego (androgenne), jest zwykle spowodowane nadmiarem androgenów, czyli m.in. testosteronu. W leczeniu stosuje się nawet maści hamujące przekształcanie testosteronu w skórze w aktywny metabolit. Spadek testosteronu u mężczyzny, wiązałby się bardziej z utratą owłosienia na skórze klatki piersiowej, ramion, brzucha czy pleców.