Czy przy zakolach powinienem wykonać przeszczep włosów?

Zakola, przeszczep włosów. Witam, mam 20 lat i niedawno zauważyłem, że zrobiły mi się zakola. Co prawda nie są one zbyt duże, ale widoczne, i właśnie dlatego chciałbym coś z tym zrobić. Czy przeszczep włosów na tym etapie ma w ogóle sens, czy może najpierw lepiej iść do dermatologa?

Lek. Wojciech Zygmunt

Przeszczep włosów jest zwykle ostatecznością, ale może pan porozmawiać na ten temat z dermatologiem, do którego na pewno powinien się pan udać, jeżeli ten problem panu doskwiera. W pana przypadku najprawodpodobniej mamy doczynienia z łysieniem typu androgennego (męskiego), związanego z nadmiarem męskich hormonów (głównie testosteronu i jego aktywnego metabolitu - dihydrotestosteronu -DHT). W takim przypadku zwykle stosuje się maści zawierające finasteryd, który miejscowo zmniejsza wytwarzanie DHT w skórze i może zmniejszyć łysienie. Pozdrawiam i życzę zdrowia.