Jak leczyć wypadanie włosów w zakolach?

Witam mam pytanie, mam 25 lat i włosy zaczęły mi wypadać na zakolach, proces trwa już u mnie jakoś od 18 roku życia, włosy na szczycie głowy mam wporzadku, ale zakola są coraz większe, mam pytanie czy lek loxon może zadziałać w taki sposób, ze zamiast poprawy to efekt będzie odwrotny ? I będę miał jeszcze mniej włosów? Lub załóżmy ze odstawię ten lek po roku, to efekt będzie jeszcze gorszy niż na dzień dzisiejszy przed stosowaniem ? Bardzo się boje ze to zaszkodzi mi i będę miał większy problem, chciałbym zapytać co o tym myśli lekarz. Czy taki preparat jest skuteczny ? Bardzo proszę o odpowiedz pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam, za łysienie w duże mierze odpowiedzialne są geny – wówczas właśnie około 18. roku życia włosy mogą zacząć się przerzedzać. Procesu tego nie da się cofnąć, można go jedynie spowolnić. Łysienie androgenowe, tzw. męskie, ma ścisły związek z hormonami. Hormony androgenne powodują zaburzenia w fazach wzrostu włosów – tzw. faza telogenowa wydłuża się, a anagenowa skraca, prowadząc do obumierania mieszków włosowych. Więcej na ten temat może Pan doczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/lysienie-u-mezczyzn. Leczenie tej dolegliwości polega na stosowaniu minoksydylu (zawartego właśnie w Loxonie) i/lub farmakoterapii z użyciem finasterydu, spowalniającego produkcję dihydroksytestosteronu (DHT). Obie metody przynoszą oczekiwane efekty, ale proszę pamiętać, że po ich odstawieniu problem pojawi się ponownie. Proszę zapoznać się z zebranymi przez nas informacjami dotyczącymi leku Loxon, może będą dla Pana pomocne: https://portal.abczdrowie.pl/loxon-wlasciwosci-i-dzialanie-sklad-dawkowanie-przeciwwskazania-opinie-zamienniki. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u trychologa – oceni stan skóry głowy oraz zbada włosy, by upewnić się, co jest przyczyną przerzedzania włosów. On również podpowie Panu, jaką strategię należy obrać. O wypadaniu włosów u mężczyzn oraz leczeniu tej przypadłości może Pan poczytać również w infografice pod tym adresem: https://uroda.abczdrowie.pl/skuteczne-sposoby-na-wypadanie-wlosow-u-mezczyzn. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.