Czy wypadanie włosów w moim wieku jest normalne?

Witam, mam 15 lat i odkąd zapuściłem nieco dłuższe włosy, zauważyłem wzmożone ich wypadanie. Podczas kąpieli „pozbywam się” ich nawet ponad sto. Mój ojciec i dziadek również mają zakola, ale czy to nie za wcześnie jak na łysienie androgenowe? Włosy mocno mi się przetłuszczają, muszę myć je codzienne. Mam również łupież, jednakże moja rodzina twierdzi, że w wieku nastoletnim to normalny proces. Nie chcę jednak mieć rzadkich włosów w wieku 16-17 lat, więc wolę zapobiegać już teraz. Z góry dziękuję za wszelkie porady. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Wypadanie włosów to naturalne zjawisko, każdego dnia tracimy ok. 50-100 włosów. Może jednak dojść do nadmiernej utraty włosów - zwykle przyczyny należy szukać w:

Nadmierne wypadanie włosów (utrata powyżej 100 włosów dziennie) to tzw. łysienie. Może być ono wynikiem: chorób skóry (świąd, łojotok, łupież, grzybica), restrykcyjnej diety odchudzającej, leczenia nowotworowego, zatrucia kosmetykami lub lekami.