Łysienie spowodowane nadwrażliwością mieszków włosowych na dihydrotestosteron

Witam. Moje pytanie dotyczy łysienia spowodowanego nadwrażliwością mieszków włosowych na dht. Czy badanie poziomu dihydrotestosteronu (niektóre laboratoria mają to badanie w swojej ofercie) potwierdzi bądź wykluczy ten rodzaj łysienia u kobiet? Chodzi mi konkretnie o to, czy jeśli wynik dht będzie w normie to należy przyczyny wypadania włosów szukać gdzie indziej, czy też to badanie nie jest przydatne w diagnostyce łysienia, gdyż mieszki włosowe mogą być wrażliwe na nawet najmniejszą jego ilość.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Alternatywy leczenia DCP

DCP to jedna z metod leczenia łysienia plackowatego. Czy są jakieś inne sposoby radzenia sobie z tym problemem? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
W opisanej sytuacji warto oznaczyć poziom dihydrotestosteronu. W celu interpretacji wyników badania proszę udać się do specjalisty dermatologa. Jeśli wynik będzie w normie to lekarz zajmie się diagnostyką przyczyny wypadania włosów.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty