Łysienie spowodowane nadwrażliwością mieszków włosowych na dihydrotestosteron

Witam. Moje pytanie dotyczy łysienia spowodowanego nadwrażliwością mieszków włosowych na dht. Czy badanie poziomu dihydrotestosteronu (niektóre laboratoria mają to badanie w swojej ofercie) potwierdzi bądź wykluczy ten rodzaj łysienia u kobiet? Chodzi mi konkretnie o to, czy jeśli wynik dht będzie w normie to należy przyczyny wypadania włosów szukać gdzie indziej, czy też to badanie nie jest przydatne w diagnostyce łysienia, gdyż mieszki włosowe mogą być wrażliwe na nawet najmniejszą jego ilość.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto oznaczyć poziom dihydrotestosteronu. W celu interpretacji wyników badania proszę udać się do specjalisty dermatologa. Jeśli wynik będzie w normie to lekarz zajmie się diagnostyką przyczyny wypadania włosów.