Czy dziecko może odziedziczyć łysienie androgenowe po rodzicach?

Jakie jest prawdopodobieństwo, że dziecko odziedziczy po rodzicach (zarówno matce, jak i ojcu, u których padła diagnoza) łysienie androgenowe? Czy na pewno się ono u niego rozwinie? Jak i kiedy temu zapobiec?

Niestety może odziedziczyć, ponieważ łysienie androgenowe ma podłoże genetyczne, na szczęście jednak nie na 100 procent łysienie ujawni się u dziecka, ponieważ dziedziczenie jest wielogenowe. Oznacza to że nie u każdej osoby w rodzinie obciążonej genetycznie się ono ujawni. Główny defekt w tym rodzaju łysienia polega na nadwrażliwości mieszków włosowych na androgeny i na tą chwilę nie ma leczenia które mogłoby zapobiec rozwojowi choroby. Ważne jest wczesne rozpoznanie i włączenie leczenia w razie zauważenia przerzedzenia czy nadmiernego wypadania włosów.