Czy to możliwe, że kobieta odziedziczyła geny po ojcu i szybciej wyłysieje?

Witam Mój tata dość szybko osiwiał ( bodajże po 30 ) również przerzedziły mu się włosy, ma lekką łysinę i wiek 40 lat, czy jest to możliwe że odziedziczyłam po tacie genetycznie szybsze łysienie ? Wypadają mi dość mocno włosy,przez ostatni rok przerzedziły się i zauważyłam kilka siwych włosów u siebie a mam dopiero 22 lata.. czy to możliwe,że kobieta odziedziczyła geny po ojcu z linii męskiej ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jak najbardziej mogła odziedziczyć Pani po ojcu skłonność do siwienia oraz łysienia. Proszę jednak nie bagatelizować objawów, tylko udać się do specjalisty dermatologa, który wykluczy inne podłoże dolegliwości oraz ew. wdroży właściwe leczenie.