Czy wypadanie włosów może być spowodowane lekiem osłonowym?

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące wypadania włosów. Od jakiegoś miesiąca zażywam leki przeciwzapalne na rwe kulszową. Lekarz przepisał również lek osłonowy Nolpaza. Dwa tygodnie temu zauważyłem, że mocno przerzedziły mi się włosy, wypadają przy lekim pociągnięciu. Czy wypadanie może być spowodowane lekiem osłonowym ? Jeśli tak, to czy włosy wrócą od poprzedniej formy??

Witam serdecznie
Jest znacznie większe prawdopodobieństwo, że lekiem powodującym wypadanie włosów jest lek przeciwzapalny. Po odstawieniu leku włosy po kilku miesiącach powinny się poprawić. Jednak najczęstszym powodem wypadania/przerzedzenia włosów, który pojawia się w tym wieku jest łysienie typu męskiego, łysienie to można leczyć. Zalecam Panu konsultacje dermatologiczną w celu oceny problemu.
Pozdrawiam