Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy wypadanie włosów może być spowodowane lekiem osłonowym?

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczące wypadania włosów. Od jakiegoś miesiąca zażywam leki przeciwzapalne na rwe kulszową. Lekarz przepisał również lek osłonowy Nolpaza. Dwa tygodnie temu zauważyłem, że mocno przerzedziły mi się włosy, wypadają przy lekim pociągnięciu. Czy wypadanie może być spowodowane lekiem osłonowym ? Jeśli tak, to czy włosy wrócą od poprzedniej formy??
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Leki biologiczne na łuszczycę

Łuszczyca to schorzenie skóry. Kiedy pojawiają się jej objawy, konieczne jest specjalistyczne leczenie. Więcej o lekach na łuszczycę można dowiedzieć się z filmu.

Witam serdecznie
Jest znacznie większe prawdopodobieństwo, że lekiem powodującym wypadanie włosów jest lek przeciwzapalny. Po odstawieniu leku włosy po kilku miesiącach powinny się poprawić. Jednak najczęstszym powodem wypadania/przerzedzenia włosów, który pojawia się w tym wieku jest łysienie typu męskiego, łysienie to można leczyć. Zalecam Panu konsultacje dermatologiczną w celu oceny problemu.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy