Czy istnieje szampon, który ograniczy wypadanie włosów?

Witam. Mam łojotokowe zapalenie skóry, które objawia się na nosie brodzie i w uszach.Używam kremu Elidel. Dermatolog stwierdził także łysienie spowodowane tą chorobą.Zauważyłem znaczne przerzedzenie włosów a także zakola nad skroniami.Bardzo mnie to martwi bo na skórze głowy nie obserwuje objawów związanych z łzs(jedynie szybko przetłuszczające się włosy).Czy jest jakiś szampon który ograniczy bądź powstrzyma wypadanie włosów? Bardzo dziękuje za opdpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Genetyka w łysieniu plackowatym

Jeśli chodzi o szampony to ich skuteczność jest słabsza niż leków doustnych, do wcierania w skórę głowy czy do wstrzykiwania (mezoterapia skóry głowy, osocze bogatopłytkowe) ale jak najbardziej mogą wspomóc leczenie łysienia. Polecam szampon Dermaheal (do kupienia w internecie) koreańskiej firmy Caregen do wspomagającego leczenia łysienia androgenowego. Jeśli chodzi o łojotokowe zapalenie skóry głowy to np. szampon Nizoral lub Sebovalis - te szampony nie działają jednak bezpośrednio na wypadanie ale na stan zapalny skóry głowy. Dobrze by było aby dermatolog stwierdził, czy współistnieje u Pana łysienie androgenowe, na tej podstawie można by było włączyć bardziej specjalistyczne leczenie. W pobliżu ma Pan doskonałego dermatologa zajmującego się łysieniem - Dr Alekseenko.

0

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do endokrynologa, trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Najczęstszym zabiegiem przy wypadaniu włosów jest zastosowanie mezoterapii igłowej skóry głowy w serii.Niestety sam szampon cudów nie zdziała.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty