Szampon przeciw wypadaniu włosów, który najlepszy

Witam. Mam  25 lat i nazywam się Karolina. Byłam ostatnio u dermatologa i przypisał mi dość drogi szampon krem firmy La Roche-Posay. Jest to szampon przeciw wypadaniu włosów, prosiłabym o doradzenie jakiegoś zamiennika bo niestety na ten szampon mnie nie stać, kupiłam jeden i zużyłam go w 2 tygodnie. Mam dość długie włosy do połowy pleców, włosy muszę umyć czasami dwa razy bo mam bardzo tłuste, a szampon się nie chce mi zbytnio dobrze spienić, zastanawiałam się też czy może wcześniej myć włosy jakimś zwykłym szamponem, proszę o radę. Jest to dla mnie problem, bo chciałabym zahamować wypadanie włosów ale trochę taniej. Czy jest jakiś zamiennik? Czy może ktoś polecić jakiś tańszy szampon przeciw wypadaniu włosów? Będę wdzięczna za wszelkie porady na temat szamponów przeciw wypadaniu włosów. Dziękuję i pozdrawiam.

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
jeśli po konsultacji dermatolog zalecił Pani dany sposób kuracji, zalecam zastanowić się, jak bardzo zależy Pani na zmniejszeniu wypadania włosów. Kerium to niezwykle skuteczny preparat i uważam, że w perspektywie będzie Pani zadowolona z efektów i potraktuje pieniądze wydane na szampon jak inwestycję w siebie.
Proszę pamiętać o tym, że stopień spienienia szamponu nie determinuje jego skuteczności. Inaczej mówiąc - szampon nie musi się pienić aby posiadać dobre właściwości myjące.
Niemniej jednak, zalecam Pani stosowanie oczyszczającego peelingu-maski do skóry głowy 2 razy w tygodniu. Skóra głowy zostanie dokładnie oczyszczona z ewentualnej warstwy łoju (miejsca rozwoju drobnoustojów, co także może przyczyniać się do wypadania włosów) - wszelkie lotiony bądź aerozole przeciwko wypadaniu, które być może Pani stosuje będą dzięki temu docierać dokładnie w miejsce przeznaczenia.
Proszę także zwrócić uwagę na suplementację diety oraz poziom hormonów. W tym przypadku pomocna może okazać się wizyta u trychologa, który za pomocą mikrokamery będzie w stanie ocenić konkretnie, jakich składników brakuje Pani włosom.
Być może, w Pani przypadku skuteczny okaże się szampon Seboradin.

Magdalena Mroczek

Witam,

To czy szampon się pieni czy nie oznacza, że jest dobry. Jeśli chodzi o szampon Kerium to jest to dobry preparat, przeznaczony do bardzo delikatnych i wrażliwych włosów, który oczyszcza skórę głowy. Można stosować różnego rodzaju peelingi, które usuwają łój obecny na skórze głowy i związane z nim oraz bytujące na nim bakterie. W aptekach dostępne są różnego rodzaju serum i odżywki, nie wszystkie są jednak tak samo skuteczne. Często preparaty skuteczne są droższe.

Jeśli chodzi o domowe sposoby na zagęszczenie włosów to stosuje się płukanki ziołowe oparte na lawendzie i melisie. Poza tym można stosować również płukanki miodowe. Można używać odżywki zawierające kokos i masło kokosowe. Trzeba pamiętać, że każda farba do włosów obciąża włosy. Lepiej stosować hennę. Jeśli włosy rzadkie występują rodzinnie, to tylko w niewielkim stopniu można poprawić ich wygląd. Czasami pomocny może być też zwykły masaż głowy, kótry poprawia ukrwienie skóry głowy i porost włosów.

Łysienie mogą też powodować niedobory witamin i mikroelementów, choroby autoimmunologiczne tj. toczeń, niedoczynność tarczycy, cukrzyca, niektóre zmiany hormonalne, a także niektóre leki, w tym leki stosowane w przebiegu nadciśnienia tętniczego oraz depresji. Może Pani łykać cynk i inne preparaty witaminowe. Najlepiej jednak leczenie zacząć od wizyty u dermatologa. Trzeba upewnić się, że przerzedzenie włosów nie wynika z innych przyczyn. W tym celu potrzebne jest badanie i wywiad.

Jeśli włosy są słabe genetycznie należy używać bardzo delikatnych szamponów. Możliwa jest poprawa, ale często w bardzo ograniczonym zakresie. Czasami pomocne mogą okazać sie zabiegi tj. zabieg mezoterapii igłowej. Są one jednak drogie i trzeba przedyskutować je najpierw z dermatologiem.