Witam,
jeśli po konsultacji dermatolog zalecił Pani dany sposób kuracji, zalecam zastanowić się, jak bardzo zależy Pani na zmniejszeniu wypadania włosów. Kerium to niezwykle skuteczny preparat i uważam, że w perspektywie będzie Pani zadowolona z efektów i potraktuje pieniądze wydane na szampon jak inwestycję w siebie.
Proszę pamiętać o tym, że stopień spienienia szamponu nie determinuje jego skuteczności. Inaczej mówiąc - szampon nie musi się pienić aby posiadać dobre właściwości myjące.
Niemniej jednak, zalecam Pani stosowanie oczyszczającego peelingu-maski do skóry głowy 2 razy w tygodniu. Skóra głowy zostanie dokładnie oczyszczona z ewentualnej warstwy łoju (miejsca rozwoju drobnoustojów, co także może przyczyniać się do wypadania włosów) - wszelkie lotiony bądź aerozole przeciwko wypadaniu, które być może Pani stosuje będą dzięki temu docierać dokładnie w miejsce przeznaczenia.
Proszę także zwrócić uwagę na suplementację diety oraz poziom hormonów. W tym przypadku pomocna może okazać się wizyta u trychologa, który za pomocą mikrokamery będzie w stanie ocenić konkretnie, jakich składników brakuje Pani włosom.
Być może, w Pani przypadku skuteczny okaże się szampon Seboradin.
Witam,
To czy szampon się pieni czy nie oznacza, że jest dobry. Jeśli chodzi o szampon Kerium to jest to dobry preparat, przeznaczony do bardzo delikatnych i wrażliwych włosów, który oczyszcza skórę głowy. Można stosować różnego rodzaju peelingi, które usuwają łój obecny na skórze głowy i związane z nim oraz bytujące na nim bakterie. W aptekach dostępne są różnego rodzaju serum i odżywki, nie wszystkie są jednak tak samo skuteczne. Często preparaty skuteczne są droższe.
Jeśli chodzi o domowe sposoby na zagęszczenie włosów to stosuje się płukanki ziołowe oparte na lawendzie i melisie. Poza tym można stosować również płukanki miodowe. Można używać odżywki zawierające kokos i masło kokosowe. Trzeba pamiętać, że każda farba do włosów obciąża włosy. Lepiej stosować hennę. Jeśli włosy rzadkie występują rodzinnie, to tylko w niewielkim stopniu można poprawić ich wygląd. Czasami pomocny może być też zwykły masaż głowy, kótry poprawia ukrwienie skóry głowy i porost włosów.
Łysienie mogą też powodować niedobory witamin i mikroelementów, choroby autoimmunologiczne tj. toczeń, niedoczynność tarczycy, cukrzyca, niektóre zmiany hormonalne, a także niektóre leki, w tym leki stosowane w przebiegu nadciśnienia tętniczego oraz depresji. Może Pani łykać cynk i inne preparaty witaminowe. Najlepiej jednak leczenie zacząć od wizyty u dermatologa. Trzeba upewnić się, że przerzedzenie włosów nie wynika z innych przyczyn. W tym celu potrzebne jest badanie i wywiad.
Jeśli włosy są słabe genetycznie należy używać bardzo delikatnych szamponów. Możliwa jest poprawa, ale często w bardzo ograniczonym zakresie. Czasami pomocne mogą okazać sie zabiegi tj. zabieg mezoterapii igłowej. Są one jednak drogie i trzeba przedyskutować je najpierw z dermatologiem.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Szampon na wypadanie włosów – odpowiada Lek. Marta Gryszkiewicz
- Jaki szampon dla 11-letniej córki? – odpowiada Lek. Tomasz Budlewski
- Szampon dermena a wypadanie włosów – odpowiada Dr n. med. Maciej Pastuszczak
- Szampon przeciwko wypadaniu włosów do stosowania w ciąży – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
- Czy istnieje szampon, który ograniczy wypadanie włosów? – odpowiada Lek. Agata Selwa
- Szampon na przetłuszczanie włosów – odpowiada Anna Adamowicz
- Wypadanie włosów od kilku miesięcy – odpowiada Dr Mariusz Kaczorowski
- O czym świadczy pieczenie skóry głowy po umyciu włosów szamponem leczniczym? – odpowiada Lek. Aleksandra Witkowska
- Możliwość stosowania suplementacji na wzmocnienie włosów w ciąży – odpowiada Lek. Robert Jan Chmielewski
- Czy Dx2 jest skuteczny przeciw wypadaniu włosów? – odpowiada Aleksander Ropielewski