Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy leki przeciwzapalne mogły spowodować osłabienie i wypadanie włosów?

Witam, Mam pytanie dotyczące włosów. Mam 20 lat, od zawsze miałem dość gęste włosy. Przez ostatnie 3 tygodnie, wlosy mocno się przerzedziły. Do tego stopnia że jest widoczna skóra na głowie. Co najgorsze, że lekkie pociągnięcie włosów powoduje ich wyrwanie, jak gdyby nie trzymały się w w skórze. Jeśli będzie to miało jakiś wpływ to powiem, że przez miesiąc czasu brałem leki przeciwzapalne na rwę kulszową.
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc - oparzenia słoneczne

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy