Czy odziedziczyłem łysienie androgenowe?

Witam. Zakola miałem zawsze. Nie były one wielkie lecz symetryczne, na oko około 3 cm. Od pewnego czasu można zauważyć powiększanie się  prawego zakola, lewe bez zmian. Ze strony ojca wszyscy mieli mocne, gęste i zdrowe włosy i również zakola, ale normalnej - na oko 3 cm wielkości. Z pionu genetycznego od matki owłosienie nie było juz tak imponujące, dziadek i jego bracia wyłysieli w wieku 40 lat. Choć bardziej od tyłu głowy ten proces przebiegał a nie od czoła. Włosy mi nie wypadają wcale. Czy jest możliwość, że odziedziczyłem łysienie androgenowe od strony matki właśnie?? Dodam że wykapany ze mnie tatuś, jesteśmy bardzo podobni, te same rysy twarzy, te same zachowania, podobieństwo absolutne. Czy regularne picie alkoholu (4 piwa dziennie) może być przyczyna powiększania się  zakola prawego?? Proszę o pomoc. Z pozdrowieniami Radek

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Według definicji o łysieniu mówimy gdy liczba wypadających włosów przewyższa 100 na dobę przez dłuższy okres czasu, jednak miejscowy ubytek włosów również wymaga wyjaśnia - najlepiej udać się do lekarza dermatologa. Wcześniej warto wykonać chociaż podstawowe badania laboratoryjne w kierunku niedokrwistości czy chorób tarczycy.
Jezeli chodzi o dziedziczenie, to rzeczywiście nasze geny mają duże znaczenie jeżeli chodzi o nasze włosy, jednak nie zawsze musi występować łysienie u członków rodziny a i tak można na łysienie cierpieć i odwrotnie nie wszyscy u których w rodzinie występował problem z łysieniem, będą na to schorzenie cierpieć.
Prosze zwrócić jeszcze uwagę na artykuły poświęcone prawidłowej pielęgnacji włosów, a jeżeli chodzi o taką ilość spożywanego alkoholu - to niestety może mieć to wpływ na strukturę włosów. Polecam artykuły poświęcone wpływowi stylu życia na włosy.

Pozdrawiam.