Nadmierne wypadanie włosów a prawdopodobieństwo łysienia androgenowego

Witam! Ostatnio mam problem z nadmiernym wypadaniem włosów - zauważyłem już przerzedzenie na całej głowie. Byłem w tej kwestii u dermatologa, który stwierdził łysienie androgenowe. Jednakże wydaje mi się, że to raczej mało możliwe abym miał ową przypadłość genetycznie, gdyż generalnie jestem bardzo podobny do mojego ojca, który ma bujną fryzurę. W kwestii zarówno włosów na głowie jak i owłosienia ciała można powiedzieć, że jesteśmy tacy sami. Czy możliwe jest łysienie androgenowe?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji jak najbardziej możliwe jest występowanie łysienia androgenowego. W razie wątpliwości proszę ponownie udać się do lekarza.