Wypadanie włosów na całej głowie a łysienie androgenowe

Witam Serdecznie. Czy powodem wypadania włosów na całej koronie głowy mogę być łysienie androgenowe? Włosy wypadają mi wszędzie prócz boków. Nie mam zakoli a tak łysiał mój tata czy dziadek czyli zaczynało się od zakoli i postępowało dalej. U mnie wypadanie włosów obejmuje całą koronę, od czoła aż po tył. Czy to może być spowodowane stresem (nerwicą) lub innymi chorobami czy to raczej jakaś agresywna postać łysienia androgenowego? Dodam że mam 25 lat. Pozdrawiam.
25 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Pana łysienie jak najbardziej może mieć charakter androgenowy. Tym bardziej, że 95% wszystkich zdiagnozowanych przypadków łysienia stanowi łysienie androgenowe. Nasilenie wypadania włosów jak najbardziej może być spowodowane dodatkowo stresem.