Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wypadanie włosów na całej głowie a łysienie androgenowe

Witam Serdecznie. Czy powodem wypadania włosów na całej koronie głowy mogę być łysienie androgenowe? Włosy wypadają mi wszędzie prócz boków. Nie mam zakoli a tak łysiał mój tata czy dziadek czyli zaczynało się od zakoli i postępowało dalej. U mnie wypadanie włosów obejmuje całą koronę, od czoła aż po tył. Czy to może być spowodowane stresem (nerwicą) lub innymi chorobami czy to raczej jakaś agresywna postać łysienia androgenowego? Dodam że mam 25 lat. Pozdrawiam.
25 LAT ponad rok temu

Jak przebiega atopowe zapalenie skóry u dzieci?

Coraz więcej osób słyszy w gabinecie lekarskim diagnozę: to atopowe zapalenie skóry. Czym jest ta choroba i jak przebiega. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane przez Pana łysienie jak najbardziej może mieć charakter androgenowy. Tym bardziej, że 95% wszystkich zdiagnozowanych przypadków łysienia stanowi łysienie androgenowe. Nasilenie wypadania włosów jak najbardziej może być spowodowane dodatkowo stresem.

0

Witam, Przyczyną wypadania włosów może być łysienie androgenowe, nerwicowe, z niedoboru lub genetyczne. Badania konieczne by to ocenić to:TSH, testosteron, DHEA-s, trichogram, poziom żelaza. W przypadku prawidłowych wyników pozostaje leczenie objawowe czyli suplementy diety oraz miejscowe preparaty np. zawierające sterydy. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy