Wypadanie włosów u 41-latka

Mam 41 lat ,jestem mężczyzną .Od paru lat wypadaja mi włosy bardzo krótkie ok 1cm choć moje włosy mają ok 6 cm. Czy można określić przyczynę wypadania włosów.Dodam że włosy wypadają wzdłóż środka i w tylnej części głowy. Pozdrawiam i liczę na poradę .Paweł
MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu

Znamiona barwnikowe

Większość z nas ma charakterystyczne znamiona barwnikowe na ciele - jedni kilka, inni kilkaset. Są one niegroźne, chociaż może się zdarzyć, że rozwinie się z nich nowotwór.

Witam serdecznie,
Jedną z przyczyn łysienia mężczyzn w tym wieku jest osłabienie mieszków włoskowych, które powoduje także zmniejszenie pigmentacji włosów. Wypadanie włosów może wiązać się również ze zbyt dużym poziomem testosteronu (łysienie androgenowe) lub niedoborem witamin. Aby rzetelnie ocenić, co rzeczywiście powoduje nadmierne wypadanie konieczna jest ocena dermatologa oraz wykonanie tzw. trichogramu - badania struktury korzenia włosa.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
na początek proponuję poniższe badania:
1. morfologia
2.AST, ALT, GGTP
3 Bilirubina
4. cholesterol całk.
5. trójglicerydy
6. mocznik
7. kreatynina
8. żelazo w surowicy
9. TIBC
10. ferrytyna
11. TSH
12. testosteron
13. DHEA
14. kortyzol
15. Andostendion
16. ANA
17. RF
18. kał pasożyty i grzyby
19. trichogram
Z wynikami zapraszam na wizytę.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty