Łysienie androgenowe a badanie włosów i skóry głowy

Witam, podejrzewam u siebie łysienie androgenowe. Badania ( m.in morfologia, tarczyca, hormony) nie wykazały żadnych nieprawidłowości - jedynie TSH miałam podwyższone do 4,1. Włosy na całej głowie stały się bardzo cienkie. Przed zauważaniem wypadania, miałam bardzo szkodliwy nawyk bawienia się włosami i podejrzewam że przez to wiele z nich wyrwałam w szczególności w okolicach skroni. Zaznaczam, że obecnie (od ok 2-3 lat) włosy dotykam tylko przy myciu. Wykonać trichogram czy trichochoskopię?
KOBIETA ponad rok temu

Leczenie trądziku różowatego

Trądzik objawia się nie tylko nieestetycznymi krostkami. Może również przybierać postać czerwonych plam. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Bawienie się włosami 2 lata temu dzisiaj nie ma już znaczenia.Trichogram zawsze warto wykonac,bo w łysieniu androgenowym są charakterystyczne zmiany korzenia włosów. -
zwiększenie liczby włosów dysplastycznych i telogenowych.

0

Witam,
Trichogram
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty