Czy Dihydrotestosteron odpowiada za nadmierne owłosienie?

Witam. Chciałbym się zapytać czy dihydrotestosteron odpowiada za nadmierne owłosienie? Tak z ciekawości pytam, bo nie długo idę po leki na łysienie finasteryd, który blokuję przemianę testosteronu do dihydrotestosteronu, a mam akurat z tym kompleksy. Proszę o jakąś odpowiedź.

No właśnie jest dokładnie odwrotnie, problemem przy łysieniu androgenowym mężczyzn jest przekształcenie testosteronu w dihydrotestosteron (DHT). To właśnie DHT uszkadza mieszki włosowe i dopowiedzialny jest za wypadanie włosów. Takie leki jak np. Finasteryd, zawierają składnik, który blokuje przejście testosteronu w DHT.