Bardzo wypadają mi włosy. Co robić?

Od jakiegoś roku moje włosy są w fatalnym stanie. Brałam już wiele skrzypów itp., ale to nic nie pomaga. Prawie w ogóle nie mam włosów z tylu głowy i w ogóle mam strasznie duże prześwity. Nie wiem co mam dalej robić. Płuczę włosy wywarem z pokrzyw, nakładam jajko z cytryną, ale nie widzę żadnego efektu...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Codzienna utrata 50-100 włosów to całkowicie normalny objaw. Jeśli jednak wypadanie włosów jest bardziej nasilone, mówimy o łysieniu. Do jego przyczyn należą:

Nadmierna utrata włosów uchodzi za typowo męską przypadłość, ale może wystąpić również u kobiet. Kluczowe znaczenie ma zatrzymanie łysienia poprzez wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Warto pamiętać, że łysienie może być następstwem zatrucia lekami lub kosmetykami, terapii nowotworowej, rygorystycznej diety odchudzającej i chorób skóry, (np. łojotok, świąd, łupież, grzybica).