Czemu małe włoski na zakolach nie rosną?

Mam 18 lat. Do 15 roku nie miałem problemów z włosami, następnie zauważyłem, że mi wypadają a już po roku miałem zakola. Spowodowało to zapewne codzienne suszenie włosów i wychodzenie na dwór bez czapki (z rozgrzaną wcześniej przez suszarkę głową). Od 10 miesięcy nie suszę włosów, jem między innymi jajka, fasolę oraz skrzyp (w tabletkach). Jakieś 5 miesięcy temu zauważyłem małe włoski na zakolach, byłem pewien, że zarosną. Było ich coraz więcej. Lecz nadal nic. W ogóle dużo mniej włosów mi wypada (tylko przy wycieraniu głowy ok. 10-15). Nie wiem czy mam jakieś szanse na zmniejszenie zakoli? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!
Przyczyn łysienia może być wiele, prawdopodobnie przyczyną Pana łysienia jest łysienie androgenowe, jednak bez możliwości badania lekarskiego, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie można tego stwierdzić. W tym celu wskazana jest wizyta u dermatologa - nie jest konieczne skierowanie od lekarza rodzinnego.
Wskazane jest również wykonanie badań laboratoryjnych w celu wykluczenia innych częstych przyczyn nadmiernej utraty włosów- warto wykluczyć anemię oraz choroby tarczycy. W tym celu wskazane jest oznaczenie przynajmniej morfologii i TSH.
Jeżeli potwierdzone zostanie łysienie androgenowe to jego leczenie jest długotrwałe, często niestety efekty są niezadowalające. W leczeniu skuteczny wydaje się finasteryd, oraz przeszczep włosów. Według niektórych doniesień dobre efekty przynosi również stosowanie monoksidylu w formie preparatu stosowanego na skórę głowy. Najlepiej aby leczenie zostało dobrane przez specjalistę.
Polecam jeszcze artykuły poświęcone tej tematyce:
http://portal.abczdrowie.pl/testosteron-a-lysienie
http://portal.abczdrowie.pl/lysienie-androgenowe
http://portal.abczdrowie.pl/metody-leczenia-lysienia-androgenowego.
 Pozdrawiam