Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czemu małe włoski na zakolach nie chcą rosnąć?

Suszyłem włosy każdego dnia (wychodziłem na mróz bez czapki). Po pewnym czasie przestałem, zacząłem nosić czapkę, nawet stosowałem różnego rodzaju witaminy (skrzyp ok. 1 roku), jadłem np. jajka, które zawierają odpowiednie witaminy. Włosy przestały mi tak licznie wypadać (1/3 mniej), na zakolach pokazały się małe włoski, ale ma je od pół roku i nic. Myślałem, że zarosną, bo jest ich dużo, ale czekam i czekam a tu nic. Proszę o odpowiedź, czy mam jakieś szanse na normalne włosy. (Ogółem mam słabe włosy, ale przed suszeniem miałem zdrowe i nie było problemów.) Mam 18 lat. Dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Objawy łysienia plackowatego

Witam serdecznie!

Przyczyn łysienia może być wiele, prawdopodobnie przyczyną Pana łysienia jest łysienie androgenowe, jednak bez możliwości badania lekarskiego, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie można tego stwierdzić. W tym celu wskazana jest wizyta u dermatologa - nie jest konieczne skierowanie od lekarza rodzinnego.

Wskazane jest również wykonanie badań laboratoryjnych w celu wykluczenia innych częstych przyczyn nadmiernej utraty włosów - warto wykluczyć anemię oraz choroby tarczycy. W tym celu wskazane jest oznaczenie przynajmniej morfologii i TSH.
Jeżeli potwierdzone zostanie łysienie androgenowe to jego leczenie jest długotrwałe, często niestety efekty są niezadowalające. W leczeniu skuteczny wydaje się finasteryd, oraz przeszczep włosów. Według niektórych doniesień dobre efekty przynosi również stosowanie monoksidylu w formie preparatu stosowanego na skórę głowy. Najlepiej aby leczenie zostało dobrane przez specjalistę.
Polecam jeszcze artykuły poświęcone tej tematyce:
http://portal.abczdrowie.pl/testosteron-a-lysienie
http://portal.abczdrowie.pl/lysienie-androgenowe
http://portal.abczdrowie.pl/metody-leczenia-lysienia-androgenowego.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy