Zakola u 24-latka

ja ma taki probe zaczęły mi się robić zakola nikt u mnie z braci nie ma tylko mi zaczęły się pokazywał włosy są słabsze i rzadsze
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Przyczyn łysienia może być wiele, prawdopodobnie przyczyną Pana łysienia jest łysienie androgenowe, jednak bez możliwości badania lekarskiego, obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie można tego stwierdzić. W tym celu wskazana jest wizyta u dermatologa - nie jest konieczne skierowanie od lekarza rodzinnego.
Wskazane jest również wykonanie badań laboratoryjnych w celu wykluczenia innych częstych przyczyn nadmiernej utraty włosów - warto wykluczyć anemię oraz choroby tarczycy. W tym celu wskazane jest oznaczenie przynajmniej morfologii i TSH.
Jeżeli potwierdzone zostanie łysienie androgenowe to jego leczenie jest długotrwałe, często niestety efekty są niezadowalające. W leczeniu skuteczny wydaje się finasteryd, oraz przeszczep włosów. Według niektórych doniesień dobre efekty przynosi również stosowanie monoksidylu w formie preparatu stosowanego na skórę głowy. Najlepiej aby leczenie zostało dobrane przez specjalistę.
Polecam jeszcze artykuły poświęcone tej tematyce:
http://portal.abczdrowie.pl/testosteron-a-lysienie
http://portal.abczdrowie.pl/lysienie-androgenowe
http://portal.abczdrowie.pl/metody-leczenia-lysienia-androgenowego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zakola i wypadanie włosów u 24-latka

Witam. mam 24 lata i mam zakola takie nawet spore bo nie powiem ze duże ale to widać , mam dłuzsze włosy tzn ścinam się na lekkiego jerokeza żeby te zakola troche zlikwidować ale i tak czy siak sa one i nie wiem czemu się robią. Nie przejmuję się tym zbytnio ale nie chciałbym w wieku 30 lat byc łysym . co robic w tej sytuacji?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Opisywane przez Pana zmiany moga sugerowac wczesne stadium tzw. lysienia androgenowego. Warto skorzystac z konsultacji dermatologicznej, aby potwierdzic lub wykluczyc diagnoze, i wspolnie z lekarzem zastanowic sie nad dalszym postepowaniem.

0

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zakola u 18-latka

Witam , mam 18 lat i zdrowe gęste , grube włosy o które na prawdę dbam. Niestety ostatnio zauważyłem że robią mi się zakola nie jest to przerzedzenie włosów tylko ostra granica między skóra a linią włosów. Nie mogę posiąść informacji co do tego czy mój ojciec lub mama mieli tego typu problemy gdyż nie mam kontaktu z rodzicami. Proszę o poradę. Nie chcę za 5 lat mieć łysej głowy !
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania

Witam!
Opisane objawy mogą wskazywać na początki łysienia typu androgenowego. Proszę udać się do specjalisty dermatologa, który zajmie się diagnostyką problemu. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty