Czy niedoczynność tarczycy ma wpływ na łysienie?

Mam 25 lat, od miesiąca zaczęły mi wypadać włosy. Po zrobieniu badań na tarczycę wyszło mi, że mam niedoczynność (TSH=7,01). Od miesiąca biorę Euthyrox 25, jednak włosy nadal mi wypadają i to ze zwiększoną ilością. Z ciekawości wybrałem się do dermatologa, który stwierdził, że jest to łysienie androgenowe (mimo że mój tato ma 62 lata i bujną czuprynę) i przepisał mi Loxon 5%, który stosuję od miesiąca, bo nie mogę sobie pozwolić na utratę włosów. Na razie nie widzę poprawy ani trochę. Poprosiłbym o poradę.

Witam serdecznie!

Przyczyn łysienia może być wiele. Jeżeli chodzi o niedoczynność tarczycy to może ona przyczyniać się do nadmiernego wypadania włosów, jednak w tym wypadku prawdopodobnie niedobór hormonów nie był duży. Na wyrównanie trzeba poczekać kilka miesięcy - proszę nadal systematycznie stosować zalecony lek. Natomiast jeżeli dermatolog stwierdził, że przyczyną łysienia jest  łysienie androgenowe, niestety jedna przyczyna nie wyklucza drugiej.

Leczenia łysienia androgenowe jest długotrwałe, często niestety efekty są niezadowalające. W leczeniu skuteczny wydaje się finasteryd, oraz przeszczep włosów. Według niektórych doniesień dobre efekty przynosi również stosowanie monoksidylu w formie preparatu stosowanego na skórę głowy. Leczenie zostało dobrane przez specjalistę, dlatego należy nadal stosować zalecony preparat (efekt zwykle występuje po 6 miesiącach).
Polecam jeszcze artykuły poświęcone tej tematyce:
http://portal.abczdrowie.pl/testosteron-a-lysienie
http://portal.abczdrowie.pl/lysienie-androgenowe
http://portal.abczdrowie.pl/metody-leczenia-lysienia-androgenowego.

Pozdrawiam