Proscar a Finxta na wypadanie włosów

Dermatolog przypisał mi Proscar na wypadanie włosów (1/4 tabletki dziennie). Ostatnio wykorzystalem juz całe opakowanie i chciałem zrealizować nowa receptę i aptekarka wydała mi inny podobny środek - Finxta. Mam 34 lata i ostatnio przeczytałem o ewentualnych negatywnych konsekwencjach na płodność mężczyzn przy tego typu lekach. Proszę o opinie.

Witam. Finxta zawiera dokładnie tą samą substancję czynną co Proscar - finasteryd blokujący przekształcanie się testosteronu do jego aktywnego metabolitu w organizmie. Niestety do ubocznych skutków jego działania należą zaburzenia wzwodu i libido. Nie są to jednak działania częste. Ustępują po odstawieniu leku, dlatego warto spróbować zastosować preparat i odstawić go w razie wystąpienia działań niepożądanych.