Wypadanie włosów a problemy z nadczynnością tarczycy

Witam. Mam 19 lat, jestem męszczyzną. chciałbym zapytać czy wypadanie włosów i nadmierne owłosienie ciała (plecy, ramiona, nawet na bicepsie mam małe czarne włoski,a także drobne włoski na górnej części policzka,zaraz pod oczami),może być związane a niedoczynnością lub nadczynnością tarczycy.Dodam jeszcze że tata także ma włosy na plecach i ramionach ale na bicepsie już nie. Łysi są też przodkowie ale nadmierne owłosienie pojawiło sie dopiero u taty.Dziadka brat też był nadmiernie owłosiony.

Nadmierne owłosienie ciała może się wiązać z dużą ilością testosteronu. Nie jest to niczym złym. Jeśli chodzi o wypadanie włosów - należałoby sprawdzić przyczynę. Wypadanie włosów często wiąże się z niedoborem żelaza. Dla pewności zaleciłabym zbadanie poziomu żelaza we krwi, a także: TSH, ft3, ft4.