Wypadanie włosów i powiększona tarczyca

jestem kobietą, 25. 2 mce temu miałam robione bad. poziomu hormonów w związku z niewielkim nadmiernym owłosieniem (testosteron wolny, estradiol, TSH, progesteron)- wszystko równo w normie. Znajoma lekarka zauważyła ostatnio, że za bardzo widać mi tarczycę, ale nie była pewna. Od dłuższego czasu wypadają mi włosy z cebulkami, zwłaszcza z przodu, bardzo się przezedziły, używałam dermeny- nie pomogło. Mam wagę 65 kg -163cm, puchną mi trochę nogi. Nie stosuję antykoncep, hormon.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, sama powiększona tarczyca w badaniu bez jakichkolwiek nieprawidłowości w profilu hormonalnym nie jest powodem do obaw i nie jest źródłem problemu z włosami. Wypadanie włosów może być związane z niedoborami mikro i makroelementów np z niedoborem żelaza. Pozdrawiam.