Jak zahamować wypadanie włosów?

Od wielu lat wypadają mi włosy. Jako dziecko miałam długie i gęste włosy. Proces wypadania zaczął się w wieku 16-17 lat, prawdopodobnie w skutek ciężkich przeżyć, jednak wypadają do dziś (teraz mam 25 lat). Biorąc tabletki, myjąc włosy w odpowiednich szamponach i stosując odżywki udało mi się nieznacznie zahamować ten proces. Jednak włosów jest bardzo mało i czuję się z tym coraz gorzej. Do jakiego lekarza powinnam się udać i jakie badania należy zrobić? Czy jest szansza, żeby włosy odrosły?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Witam,
proszę skorzystać z rady dermatologa lub trychologa.
Proponuję:
1.morfologia
2. żelazo
3. TIBC
4. ferrytyna
5. TSH
6. testosteron
7. DHEA
8. prolaktyna
9. estradiol
10. progesteron
11. andostendion
12. kortyzol
13. ANA
14. trichogram
z badania do lekarza.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów.. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty